Soyak Olympiakent Site Yönetimi

Teknik Konular

Binalar da Deprem Güvenliği Nasıldır ?

Soyak Olympiakent inşaatlar deprem yönetmeliğine uygun tasarlanarak yapılmıştır. Tüm bloklarn altnda ayrı ayrı sondaj çalışması ve saha bütününde jeofizik çalışmalar(rezistive-özdirenç ölçümleri ve sismik kırılma ölçümleri) yapılmıştır. İÜ‘den onaylı zemin etüd raporlarmız mevcut olup, proje süresince İÜ zemin kürsüsünden danışman hoca kontrolünde çalışılmaya devam edilmiştir. Genel olarak İnşaat sistemi radye temel üzerine tünel kalıptır. Ancak Geoteknik Danışmanın gerekli gördüğü durumlarda bazı bloklarda İÜ’den danışmanımızın öneri ve kontrolleri doğrultusunda zemin ıslah yapılmıştır. Zemin ıslahında kullanılan sistem "Fore Kazık" uygulamasıdır. Fore Kazık zemin ıslah uygulaması yapılan bloklar: G7-G8,E11,E12,D7,G15-G16,H15-H16,H19-H20,,H21-H22 'dır.

 

Soyak Olympiakent Projesinde Daireler de ve Villar da Jeneratör var mı ?

Dairelerde ortak kullanım alanları olan asansör, çevre aydınlatması , hidrofor ve bina içi koridorlar aydınlatacak şekilde jeneratör vardır. Ancak kombilerin veya ev aletlerinin elektrik gücünü jeneratör yardımı ile sağlaması söz konusu değildir. Villalarda ise bağımsız ölümlerin içine de hizmet veren jeneratör vardır.

 

Soyak Olympiakent de Telefon Telefon Kapasitesi Durumu Nedir ?

Soyak tarafından her daireye ve villaya 4 hatlık telefon hattı altyapısı sağlanmıştır. Ancak telefon hattı verilmesi Türk Telekom’un sorumluluğundadır.

 

Daireler de Isı ve Ses İzolasyonu var mı ?

Evet. Isı Yalıtım Yönetmeliğine uygun olarak prekast-dış duvarlarn iç yüzeylerine ve tünel perdelerin dış kısımlarına mantolama şeklinde ısı yalıtımı yapılmıştır. Isı izolasyonu extrude polistren adı verilen malzemenin duvar yüzeylerine kaplanmasıyla gerçekleştirilmiştir. Yapılan ısı izolasyonları ile ısınma konforunda artış, yakıt tüketiminde de önemli tasarruflar sağlanmaktadır. Döşemelerde şap altnda ses yalıtım şiltesi kullanılmıştır.

 

Dairenize Digitürk Yayını Alabilmek için;

Halihazirda aboneliğiniz var ise nakil ücreti, aboneliğiniz yoksa kurulum ücreti ödemeniz gerekmektedir. bu ücret digiturk tarafindan belirlenmektedir. Bu işlemleriniz için ise Dijitürk ile Dairenizdeki kablolu yayin bağlantisi için Türk Telekoma başvurabilirsiniz.

 

Dairenize Uydu Bağlantısı Sağlanması için;

Binalarımızda çanak anten mevcuttur. Uydu Receiver aldıktan sonra site yönetimini kurulum için arayınız. Not: Televizyonunuzun kurulu olması ve kablolarınızın eksiksiz olması gerekmektedir.

 

Dairemize Sitenin Sağladığı İnternet Bağlantısı İçin Ne Yapmalıyım ?

Dairenizdeki telefon prizlerinin içinden çıkan sarkık bir şekilde bırakılmış data kablosu var ise kablosuz router cihazı temin etmeniz gerekmektedir. Kablonuz yok ise site yönetimini arayarak bilgi ve randevu alabilirsiniz.

 

Banyomdan Pis Kokular Geliyor. Ne yapmalıyım ?

Islak hacimlerinizde mevcut olan yer süzgeçleriniz, pis su sistemindeki kokuyu geri vermemek amacıyla bir su haznesine sahiptir. Kullanılmayan dairelerde bu suyun zamanla buharlaşması nedeniyle daire içine pis koku ayılabilmektedir. Bu nedenle belli periyotlarda yer süzgeçlerine su dökmeniz gerekmektedir.